Liga 3: DERBY DE MARAMUREȘ: Progresul Șomcuta Mare – Minaur Baia Mare

0
601


În 12 septembrie Progresul Șomcuta Mare debutează în liga III-a. Maramureșenii au fost repartizați în seria 10, alături de cealaltă formație din județ, CS Minaur Baia Mare.

În urma tragerii la sorți ce s-a efectuat la sediul Federației Române de Fotbal astăzi, primul joc va fi și primul derby de Maramureș. Astfel, șomcutenii vor primi vizita băimărenilor de la Minaur.



Iată componența seriei 10 din Liga 3:

  • Minaur Baia Mare
  • Progresul Șomcuta Mare
  • Someșul Dej
  • CSM Satu Mare
  • Sportul Șimleu Silvaniei
  • ACS CAO Oradea
  • Luceafărul Oradea
  • CSC Sânmartin
  • Gloria Bistrița
  • SCM Zalău

Programul turului Liga 3 seria 10:

Etapa 1

Sportul Șimleul Silvaniei – CSC Sânmartin

CSM Satu Mare – Gloria Bistrița

Progresul Șomcuta Mare – Minaur Baia Mare

CAO Oradea – SCM Zalău

Someșul Dej – Luceafărul Oradea

Etapa 2

CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea

SCM Zalău – Someșul Dej

Minaur Baia Mare – CAO Oradea

Gloria Bistrița – Progresul Șomcuta Mare

Sportul Șimleul Silvaniei – CSM Satu Mare

Etapa 3

CSM Satu Mare – CSC Sânmartin

Progresul Șomcuta Mare – Sportul Șimleul Silvaniei

CAO Oradea – Gloria Bistrița

Someșul Dej – Minaur Baia Mare

Luceafărul Oradea – SCM Zalău

Etapa 4

CSC Sânmatin – SCM Zalău

Minaur Baia Mare – Luceafărul Oradea

Gloria Bistrița – Someșul Dej

Sportul Șimleul Silvaniei – CAO Oradea

CSM Satu Mare – Progresul Șomcuta Mare

Etapa 5

Progresul Șomcuta Mare – CSC Sânmartin

CAO Oradea – CSM Satu Mare

Someșul Dej – Sportul Șimleul Silvaniei

Luceafărul Oradea – Gloria Bistrița

SCM Zalău – Minaur Baia Mare

Etapa 6

CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare

Gloria Bistrița – SCM Zalău

Sportul Șimleul Silvaniei – Luceafărul Oradea

CSM Satu Mare – Someșul Dej

Progresul Șomcuta Mare – CAO Oradea

Etapa 7

CAO Oradea – CSC Sânmartin

Someșul Dej – Progresul Șomcuta Mare

Luceafărul Oradea – CSM Satu Mare

SCM Zalău – Sportul Șimleul Silvaniei

Minaur Baia Mare – Gloria Bistrița

Etapa 8

CSC Sânmartin – Gloria Bistrița

Sportul Șimleul Silvaniei – Minaur Baia Mare

CSM Satu Mare – SCM Zalău

Progresul Șomcuta Mare – Luceafărul Oradea

CAO Oradea – Someșul Dej

Etapa 9

Someșul Dej – CSC Sânmartine

Luceafărul Oradea – CAO Oradea

SCM Zalău – Progresul Șomcuta Mare

Minaur Baia Mare – CSM Satu Mare

Gloria Bistrița – Sportul Șimleul Silvaniei

Pentru promovare, primele două clasate din fiecare serie vor disputa un baraj în dublă manșă, astfel:

B9: Locul 1, Seria 9 v Locul 2, Seria 10
B10: Locul 1, Seria 10 v Locul 2, Seria 9

Învingătoarele acestor jocuri se vor duela între ele, tur-retur, pe baza următoarei împerecheri:

Învingătoarea B9 v Învingătoarea B10

Câștigătoarea vor obține dreptul de a evolua în sezonul 2021-2022 al Ligii 2.

Retrogradează ultimele două clasate din fiecare serie împreună cu echipa de pe locul 8 cu cea mai slabă linie de clasament.

Comenteaza cu Facebook

Loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.