FOTBAL: Transferat de la ACS Comuna Recea, maramureșeanul Sergiu Ciocan a marcat primul lui gol în Liga 1

0
1110

FC Voluntari a învins-o pe Gaz Metan Mediaș, scor 2-1, în prima rundă a noului sezon de Liga 1.

La oaspeți, antrenorul medieșenilor l-a introdus la început de repriză secundă și pe jucătorul transferat de la ACS Comuna Recea, Sergiu Ciocan. Opt minute mai târziu (minutul 53) Sergiu Ciocan (21 ani) s-a demarcat excelent între fundașii centrali adverși și a reluat din 6 metri. A fost primul său gol în Liga 1 de la transferul de la ACS Comuna Recea.

Fotbalistul maramureșean are o valoare de transfer de 250.000 euro, conform transfermarket.com.

Sursa foto: GSP.ro.